logo

Y+ Mt - Genograf Genea test

Variant Dostupnosť Cena s DPH Množstvo
test určený pre ženu Skladom 499,00 €
test určený pre muža Skladom 499,00 €

Zaujíma Vás, kto boli Vaši predkovia a odkiaľ pochádzate? Chcete obohatiť rodinnú históriu o tajomstvo Vášho rodu? Chceli by ste nájsť svojich príbuzných? Chcete obdarovať rodinu, priateľov alebo blízkych úplne impozantným darčekom v podobe originálneho certifikátu s podrobným popisom pôvodu? To všetko umožňuje test GenoGraf Genea.

Otcovská línia je zakódovaná v mužskom pohlavnom chromozóme Y, ktorý sa dedí výhradne po línii otca, jeho otca, jeho otca, ..., až pradávneho praotca, naprieč  desiatkami generácií v takmer nezmenenej podobe. Nesie tak informáciu o histórii Vášho rodu po otcovskej línii.

Materská línia je zakódovaná v  tzv. mitochondriálnej (mtDNA), ktorá sa dedí výhradne po línii matky, jej matky, jej matky, ..., až dávnej pramatky celej línie. Táto DNA informácia zostáva takmer nezmenená po desiatky generácií a nesie tak informáciu o histórii po materskej línii.

Výsledok  Y a Mt GenoGraf Genea testu poskytuje informáciu o histórii rodičovských línií (otcovskej a materskej).

V prípade ak má žena záujem o získanie informácii o predkoch po otcovskej línii je potrebné pre odobratie vzorky kontaktovať pokrvného príbuzného (brata, otca, strýka…).

 

Zaujíma Vás genetická genealógia? Prečítajte si viac tu, alebo si prečítajte článok História ukrytá v DNA.

 

Vzhľadom na mimoriadnu situáciu nie je možné osobné vyzdvihnutie odberového materiálu v priestoroch našej prevádzky. V prípade dobierky nie je možná platba v hotovosti. 

Genetická analýza je realizovaná v spolupráci s akreditovaným laboratóriom Genomac výzkumný ústav, s.r.o. so sídlom v Prahe. Laboratórium poskytuje genetické testovanie so štatútom Neštátne zdravotnícke zariadenie a ZNALECKÝ ÚSTAV v odbore GENETIKA. 

Upozornenie laboratória Genomac: Aj napriek zložitej situácii súvisiacej s epidémiou COVID-19 je laboratórium GENOMAC v prevádzke a naďalej spracováva Vaše vzorky. Niektoré externé služby, vrátane poštových a kuriérskych, sú však výrazne obmedzené a tak Vám v tejto chvíli nemôžeme garantovať štandardné termíny zaslania odberových sád a výsledkov, hoci sa snažíme, aby sme ich maximálne dodržali. Veríme, že to pochopíte a odporúčame, aby ste pri vyplňovaní sprievodky k vzorkám, ktorá Vám bude zaslaná v odberovej sade, volili ako možnosť zaslania výsledkov e-mailom, aby Vám prišli čo najskôr po ich vyhotovení. Ďakujeme a prajeme do ďalších dní veľa zdravia, psychických i fyzických síl!


Odporúčame

Novinka
Top
Akcia
Y-GenoGraf® test
test určený pre ženu
Y-GenoGraf® test
Novinka
Top
Akcia
Genoskop Junior
Genoskop Junior
Za účelom prispôsobenia obsahu a reklám, analýzy návštevnosti a poskytovania funkcií sociálnych médií využívame súbory cookies.