logo

ONLINE PORADŇA

Chceli by ste vedieť viac o genetických testoch, výžive, alebo výživových doplnkoch?
Neviete sa rozhodnúť, ktorý produkt z ponuky vitálnych húb, alebo bylinných zmesí tradičnej čínskej medicíny by bol pre Vás vhodný?
Opýtajte sa.

Poradňa sa týka len produktov a služieb z našej ponuky.
Nemôžeme poskytovať poradenstvo týkajúce sa výrobkov a služieb iných firiem, s ktorými nemáme skúsenosti.
unava
09.09.2020 09:23
Dobrý deň
Otec 78 rokov, celková únava , slabosť, polyp na čreve-kontrolovaný, krvne testy v norme
ďakujem

Dobrý deň,

únava môže vznikať  aj ako dôsledok nedostatočného pitného režimu a stravy, ktorá nemusí obsahovať dostatočné množstvo potrebných živín. Vzhľadom na diagnózu ktorú uvádzate je základom úprava jedálnička s cieľom minimalizovať príjem červeného mäsa a nasýtených tukov. Údeniny odporúčam vylúčiť úplne. Červené mäso nahradiť hydinou a rybami. Pri tepelnej úprave preferovať varenie, dusenia a úpravu v pare. Zvýšiť príjem nenasýtených mastných kyselín, hlavne omega-3 (EPA, DHA, ALA). Odporúčam dostatočný príjem zeleniny a ovocia. Ak by boli strukoviny dobre znášané predstavujú dobrý zdroj rastlinných bielkovín. Strukoviny je potrebné pred varením namáčať, alebo nechať naklíčiť s cieľom minimalizovať nafukovanie.  Zelenina a ovocie sú zdrojom antioxidantov, vitamínov a minerálov. Samozrejmosťou by mal byť dostatočný pobyt na čerstvom vzduchu. Dostatočný príjem tekutín v podobe čistej neperlivej vody a šálky zeleného čaju.

Z výživových doplnkov sa odporúčajú probiotiká, Reishi pre podporu imunity a v prevencii nádorových ochorení. Hlavne v zimnom období je vhodná suplementácia vitamínom D.

Pre podrobnejšie informácie je možné využiť ponuku výživovej poradne.

Odpovedal Vašková Judita, RNDr.

Potenie, cysty
17.08.2020 16:58
Dobrý deň poraďte prípravok na cysty na pečeni a pri potení.Ďakujem

Dobrý deň,
potenie môže mať rôzne príčiny a vždy je potrebné lekárske vyšetrenie. Aj pri odporúčaní produktov tradičnej čínskej medicíny je vhodné vyšetrenie terapeutom TČM. Upozorňujem, že bez presnej diagnostiky sú odporúčania veľmi orientačné.

Pokiaľ by sa jednalo o problémy s potením v období klimaktéria (návaly potenia, potenie v noci, výraznejší smäd večer) odporúča sa wan 185 – Sviežosť podvečernej pagody, prípadne pri výraznejších problémoch wan 058 – Sedem dôverníkov.

Ak je prítomné nočné potenie na hrudi spojené s nespavosťou a rozrušením odporúča sa wan 121 – Elixír nebeského cisára.
Potenie aj pri miernej námahe môže byť spôsobené oslabením organizmu po chorobe. Vždy je vhodné podporiť organizmus vhodnou a vyváženou stravou. Na podporu imunitného systému sú vhodné extrakty z vitálnych húb.

 
V prípade cýst sa z pohľadu TČM jedná o zablokovanie toku energie. Odporúča sa wan 054 – Odvalenie kameňov z cesty. Zmes sa však neodporúča v prípade výrazného potenia.

 

                                                                                                                                                                                                       Odpovedal: Vašková Judita, RNDr.

časté nachladenie
14.07.2020 14:29
Dobrý deň, mám oslabenú imunitu, som často nachladnutá. Čo by mi pomohlo?

Dobrý deň, pri častom nachladnutí môžete vyskúšať wan 142 - Odolnosť ebenového vetrolamu. Odporúčam tiež  Betaglukan a Acerolu od MycoMedica. Nezabúdajte na pestrú stravu s dostatkom zeleniny a ovocia. Samozrejmosťou je aj primeraná pohybová aktivita. V prípade záujmu sa môžete objednať na osobnú konzultáciu.

 

                                                                                                                                                                                                                  Odpovedal: Vašková Judita, RNDr.

akné
03.06.2020 11:24
Dobrý deň, trápi ma akné. Vedeli by ste mi niečo poradiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

v prípade akné je dôležité upraviť stravu a používať vhodnú kozmetiku. Odporúčam konzultáciu s dermatológom.

Zo stravy je potrebné vynechať sladkosti, výrazne korenené a mastné jedlá. Skúste obmedziť mliečne výrobky. Je potrebné zvýšiť príjem zeleniny a ovocia. Každý deň konzumujte lyžičku za studena lisovaného ľanového oleja (má protizápalové účinky). Skladujte ho v chladničke. Konzumujte semienka ľanové, chia, konopné. Vhodné sú ryby. Obsahujú omega-3 mastné kyseliny (EPA, DHA) s protizápalovým účinkom. Ovsené vločky ako zdroj B vitamínov a protizápalového avenantramidu.

Ak sú vyrážky hnisavé (typické u mladých ľudí), môžete skúsiť bylinnú zmes 011 PÄTORO UHASENÍ SOPKY.

V prípade záujmu sa môžete objednať na osobnú konzultáciu.

Odpovedal: Vašková Judita, RNDr.

Za účelom prispôsobenia obsahu a reklám, analýzy návštevnosti a poskytovania funkcií sociálnych médií využívame súbory cookies.