logo

MT-Genograf BASIC

Variant Dostupnosť Cena s DPH Množstvo
test určený pre muža Skladom 129,00 €
test určený pre ženu Skladom 129,00 €

Zaujíma vás história vášho rodu po materskej línii?

Materská línia je zakódovaná v  tzv. mitochondriálnej (mtDNA), ktorá sa dedí výhradne po línii matky, jej matky, jej matky, ..., až dávnej pramatky celej línie. Táto DNA informácia zostáva takmer nezmenená po desiatky generácií a nesie tak informáciu o histórii po materskej línii. Mitochondriálnu DNA odovzdáva matka všetkým svojim potomkom, teda dcéram i synom. Test je teda možné vykonať z mužských i ženských vzoriek.

Na základe preskúmania mtDNA (oblasť HVR 1), ktorú získame z buniek z vašich úst sú určené tzv. variácie a z nich stanovený váš materský klan (napr. Helena, Xenie, Velda...). Ten určuje geografickú oblasť výskytu materských predkov a kadiaľ v rámci Európy alebo sveta putovali.

ZÁKLADNÁ VERZIA TESTU BEZ CERTIFIKÁTU (Mt-Genograf basic®)

Výpis variácií prítomných v mtDNA + určenie vášho klanu. Výsledok neobsahuje žiadne vysvetlenia, zaujímavosti a podobne. Túto verziu odporúčame, ak chcete iba umožniť vstup (na základe písomného súhlasu) a zadanie svojho Mt-profilu do genografickej databázy, prostredníctvom ktorej máte možnosť kontaktovať používateľa so zhodnými variáciami a prípadne tak nájsť svojich príbuzných.

Odber DNA si testovaná osoba realizuje sama v pohodlí a súkromí domova, alebo je možné odber vykonať na našom pracovisku.

Súčasťou odberovej súpravy je podrobný návod pre realizáciu odberu.

Odber je jednoduchý, bezbolestný, realizovaný pomocou jemných odberových štetcov. 

V prípade záujmu o  bližšie informácie týkajúce sa testu, alebo o konzultáciu techniky odberu Vám radi poradíme. 

Po zaslaní objednávky a zaplatení ceny testu Vám bude zaslaná odberová súprava, ktorej súčasťou sú presné inštrukcie týkajúce sa odberu. Odobratý genetický materiál zasielate priamo do laboratória Genomac výzkumný ústav, s.r.o.

K odobratému genetickému materiálu je potrebné priložiť podpísaný informovaný súhlas bez ktorého nie je možná realizácia genetickej analýzy.

Výsledkový protokol je vypracovaný v češtine.

Genetická analýza je realizovaná v spolupráci s akreditovaným laboratóriom Genomac výzkumný ústav, s.r.o. so sídlom v Prahe. Laboratórium poskytuje genetické testovanie so štatútom Neštátne zdravotnícke zariadenie a ZNALECKÝ ÚSTAV v odbore GENETIKA. 


Odporúčame

Novinka
Top
Akcia
Genoskop Junior
Genoskop Junior
Novinka
Top
Akcia
Y-Genograf BASIC
test určený pre muža
Za účelom prispôsobenia obsahu a reklám, analýzy návštevnosti a poskytovania funkcií sociálnych médií využívame súbory cookies.