logo

B-komplex - 100 kapsúl

B-komplex je súhrnný názov pre vitamíny skupiny B. Jedná sa o esenciálne vitamíny, ktoré si organizmus nedokáže vytvoriť sám, ale musí ich prijímaťť potravou alebo výživovými doplnkami
Dostupnosť:

Skladom

Cena:

23,50 € 18,00 €

ks

Expirácia 10/2023

B-komplex je súhrnný názov pre vitamíny skupiny B. Jedná sa o esenciálne vitamíny, ktoré si organizmus nedokáže vytvoriť sám, ale musí ich prijímať potravou alebo výživovými doplnkami. Vitamíny skupiny B radíme medzi látky rozpustné vo vode. Vitamíny skupiny B majú vplyv na aktivitu dôležitých enzýmov, ktoré sa podieľajú na látkovej výmene a napomáhajú tak k správnemu fungovaniu životne dôležitého energetického metabolizmu, podporujú funkcie nervového systému a psychiku.

Vitamín B1 – Thiamín, prispieva k správnej látkovej premene dôležitej pre tvorbu energie, taktiež prispieva k správnemu fungovaniu nervového systému a k správnej funkcii psychiky - protistresový vitamín.

Vitamín B2 – Riboflavín, prispieva k udržaniu dobrého zraku, zdravých červených krviniek. Riboflavínu vďačíme za zníženie vyčerpania a únavy a teda správnu látkovú premenu dôležitú pre tvorbu energie. Riboflavín taktiež prispieva k správnemu fungovaniu nervového systému. 

Vitamín B3 – Niacin – jeho nedostatok sa prejavuje zvýšenou chuťou na alkohol, nespavosťou, nervozitou a podráždenosťou, či bolesťami hlavy.

Vitamín B5 - Kyselina pantoténová, prispieva k správnej látkovej premene dôležitej pre tvorbu energie, podobne ako B2 teda prispieva k zníženiu vyčerpania a únavy. Okrem iného sa jej pripisujú zásluhy za optimálnu duševnú výkonnosť.

Vitamín B6 – Pyridoxín, prispieva k správnej látkovej premene homocysteínu. Vitamín B6 prispieva k normálnej látkovej premene bielkovín a glykogénu. Vitamín B6 prispieva k správnej tvorbe červených krviniek. Vitamín B6 prispieva k regulácii hormonálnej činnosti.

Vitamín B7 – Biotín, predovšetkým prispieva k udržaniu zdravých vlasov, zdravých slizníc a k udržaniu zdravej pokožky.

Vitamín B9 – Kyselina listová, je extrémne potrebná najmä v tehotenstve a v období pred plánovaným počatím. Je dôležitá pre zdravý rast buniek, správnu krvotvorbu a pôsobí na mentálnu výkonnosť.

Vitamín B10 – PABA - nízka hladina vitamínu B10 alebo jeho nedostatok sa môže prejaviť šedivením vlasov, u žien dočasnou sterilitou, zmenami pigmentácie kože, slabosťou, podráždenosťou, nervozitou, senilitou, tvorbou vrások či suchou alebo ochabnutou pokožkou. 

Vitamín B12 – Kyanokobalamín, prispieva k správnemu fungovaniu nervového systému a tak isto k správnej látkovej premene dôležitej pre tvorbu energie.

Výživové hodnoty v 1 kapsule/ *RVH
Vitamín B1 (Tiamin) 50 mg / 4545,46 %
Vitamín B2 (Riboflavin) 50 mg / 3571,43 %
Vitamín B3 (Niacinamid) 50 mg / 312,50 %
Vitamín B5 (Kys. Pantoténová) 50 mg / 833,33 %
Vitamín B6 (Pyridoxin) 25 mg / 1785,72 %
Vitamín B7 (Biotin) 50 mcg / 100 %
Vitamín B9 (Kys. listová) 100 mcg / 50 %
Vitamín B10 (PABA) 50 mg/**
Vitamín B12 (Kobalamin) 50 mcg / 2000%
Cholin 50 mg/ **
Inozitol 50 mg/ **

* Referenčná výživová hodnota / ** Referenčná výživová hodnota nie je stanovená 

Zloženie: Horeuvedené vitamíny skupiny B, protihrudkové činidlo a zvlhčovadlo: oxid kremičitý, objemové činidlo: mikrokryštalická celulóza, protihrudkujúce činidlo: rastlinná kyselina stearová

Dávkovanie: Užívajte jednu kapsulu denne spolu s jedlom.

Skladovanie: Uchovávajte na suchom a chladnom mieste!

Forma výživového doplnku: kapsule

Upozornenie: Tento produkt bol uvedený na trh ako doplnok stravy. Nie je určené ako náhrada rozmanitej stravy. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Ukladajte mimo dosahu malých detí. Nevhodné pre deti do 3 rokov, tehotné a dojčiace ženy. Minimálna trvanlivosť vyznačená na obale.

Výživové tvrdenia zodpovedajú platnej legislatíve v zmysle nariadení Európskeho parlamentu a Rady ES č. 1924/2006 a nariadení Komisie č.432/2012 o výživových a zdravotných tvrdeniach na potravinách – vrátane výživových doplnkov.

Vyhlásenie výrobcu: Tento produkt neobsahuje žiadne z hlavných potravinových alergénov: mlieko, vajcia, ryby, kôrovce a mäkkýše, orechy, pšenica a arašidy.

Hmotnosť: 60 g

 


Odporúčame

Novinka
Top
Akcia
23,50 €
B-komplex - 100 kapsúl
100 želatínových kapsúl
B-Komplex
Novinka
Top
Akcia
Lipozomálny komplex C+D3+Zn
Lipozomálny komplex C+D3+Zn
Novinka
Top
Akcia
Lipozomálny vitamín B12
Lipozomálny vitamín B12
Za účelom prispôsobenia obsahu a reklám, analýzy návštevnosti a poskytovania funkcií sociálnych médií využívame súbory cookies.