logo

Raňajkový set (toasty so šľahanou ricottou a ovocím, avokádo a žervé)

Zaujímavé raňajky, chutná kombinácia chutí, ktorá Vás určite nesklame....

Použité suroviny

·       avokádo

·       uvarené vajíčko

·       žitný chlieb

·       žervé

·       ricotta

·       javorový sirup

·       chia

·       konopné semienka

·       rôzne druhy čerstvého ovocia (použité sú čučoriedky a čerešne), můžete použiť červené hrozno, pomaranče

·       rôzne druhy orechov

·       levanduľa

Postup prípravy

Žitný chlieb vložíme do toastovača. Jeden toast potrieme žervé, pridáme nakrájané avokádo a uvarené vajíčko. Osolíme, môžeme pridať sezamové semienka a pokvapkať olivovým olejom.

Rozmixujeme ricottu s javorovým sirupom. Zmesou potrieme druhý toast, pridáme ovocie podľa chuti, pokvapkáme javorovým sirupom alebo medom. Posypeme chia a konopnými semienkami. Môžeme pridať sušenú levanduľu, vynikajúco sa snúbi s ovocím. Ako ovocie môžeme použiť čučoriedky, hrozno, čerešne, jahody, pomaranče. Ak máte ráno čas, môžete dať hroznové bobuľky alebo nakrájaný pomaranč na pekáč do vyhriatej trúby, pokvapkať medom a nechať 8-10 minút karamelizovať a potom servírovať na toaste s ricottou.

 

Autor receptu a foto: Biľová Danka

Poradenské centrum Genovital s.r.o. nájdete na Kúpeľnej 6 v Prešove. Špecializujeme sa na poradenstvo v oblasti výživy a genetickej diagnostiky. Konzultácie poskytujeme na základe objednávok, preto nás prosím pred plánovaným príchodom kontaktujte vopred.

Za účelom prispôsobenia obsahu a reklám, analýzy návštevnosti a poskytovania funkcií sociálnych médií využívame súbory cookies.