logo

Raňajkový set: vianočka s jahodami, žitný chlieb s avokádom a vajíčkom

Zaujímavé raňajky v sladkej a slanej verzii...

Použité suroviny

Sladký toast

·       vianočka

·       polotučný tvaroh

·       strúhaný kokos

·       med alebo javorový sirup

·       citrónová kôra (bio)

·       jahody

·       chia

·       konopné semienka

·       tymián

·       levanduľové kvety

 

Slaný toast

·       žitný chlieb

·       ghí

·       avokádo

·       žervé

·       čierne sezamové semienka

·       žervé

·       vajíčko

·       olivový alebo avokádový olej (nemusí byť)

 

Postup prípravy

Polotučný tvaroh zmiešame s nastrúhaným kokosom, nastrúhanou citrónovou kôrou, medom/javorovým sirupom. Natrieme na ľahko otoustovanú vianočku. Ozdobíme jahodami, chia, konopnými semienkami, mätou, levanduľovými kvetmi, polejeme medom, posypeme čerstvým tymiánom. Levanduľové kvety sa fantasticky snúbia s jahodami, tymiánom a medovo-kokosovým tvarohom.

Otoustovaný žitný chlieb natrieme žervé, pridáme nakrájané avokádo a vajíčko uvarené na hniličku. Doporučujem veľmi  rýchly spôsob prípravy: na panvici rozpustíme ghí na strednom plameni, rozklepneme vajce, počkáme cca 10 sekúnd až sa zatiahnu okraje. Na panvicu vylejeme asi  1 dcl vody, prikryjeme a necháme 1 – 2 minúty „dusiť“ a máme hotovo.. Vajíčko dáme na avokádový toust. Doporučujem ľahko posoliť avokádo aj toust. Avokádo môžeme pokvapkať olivovým alebo avokádovým olejom. Posypeme čiernym sezamom.

K toustom servírujeme čerstvé ovocie a rôzne druhy orechov.

 

Autor receptu a foto: Biľová Danka

Poradenské centrum Genovital s.r.o. nájdete na Kúpeľnej 6 v Prešove. Špecializujeme sa na poradenstvo v oblasti výživy a genetickej diagnostiky. Konzultácie poskytujeme na základe objednávok, preto nás prosím pred plánovaným príchodom kontaktujte vopred.

Za účelom prispôsobenia obsahu a reklám, analýzy návštevnosti a poskytovania funkcií sociálnych médií využívame súbory cookies.