logo

Výživové poradenstvo

Bezplatná vstupná konzultácia, bioimpedančná analýza zloženia tela, biochemické parametre - meranie hladiny cholesterolu, glukózy a kyseliny močovej z kvapky kapilárnej krvi, DNA analýza so zameraním na optimálnu výživu a vhodnú pohybovú aktivitu na základe vrodených dispozícií, analýza stravovacích návykov a jedálniček na mieru, fytoterapia tradičnej čínskej medicíny

Vstupná konzultácia zdarma

Cieľom vstupnej konzultácie je zistiť, či by sme vám vedeli pomôcť formou nami poskytovaných služieb z oblasti výživového poradenstva, laboratórnych testov a fytoterapie. Predstavíme vám naše služby a navrhneme možnosti spolupráce. Vstupná konzultácia prebieha formou rozhovoru v trvaní 15 minút. Konzultácia vás nezaväzuje k objednávke a je bezplatná. Na konzultáciu je potrebné sa objednať vopred.

 

Poskytované služby

Bioimpedančná analýza zloženia tela

Zaujíma Vás aké máte percento telesného tuku a svalovej hmoty? Ste optimálne hydratovaný? Chudnete a cvičíte správne? Aké percento telesného tuku ste stratili? Zvýšili ste objem svalovej hmoty? Aké je Vaše BMI? Aká je Vaša ideálna hmotnosť? Chudnete rýchlo a nechcete stratiť svalovú hmotu? Využite možnosť bioimpedančnej analýzy, ktorá je štandardne využívaná v zdravotníctve, športe a výživovom poradenstve. Bližšie informácie nádete tu. Poskytujeme meranie bioimpedančným prístrojom za použitia 8 elektród. 

Biochemické parametre

Orientačná analýza celkového cholesterolu, glukózy a kyseliny močovej z kvapky krvi (kapilárna krv). Výsledky sú dostupné ihneď. Získané parametre zohľadníme pri tvorbe jedálnička.

Cholesterol

Zvýšená hladina cholesterolu predstavuje významný rizikový faktor pre rozvoj aterosklerózy. Optimálna hladina celkového cholesterolu je menej ako 5 mmol/l . Chceli by ste vedieť akú máte hodnotu cholesterolu? Hladinu celkového cholesterolu vám zmeráme na počkanie z kvapky kapilárnej krvi. 

Glukóza

Glukóza je pre ľudský organizmus veľmi dôležitá. Je základom pre syntézu ďalších dôležitých látok. Hladina glukózy v krvi je regulovaná hormonálne predovšetkým inzulínom a glukagónom. Optimálna hladina cukru u zdravého človeka nalačno je menej ako 5,6 mmol/l. Hladinu glukózy vám zmeráme na počkanie z kvapky kapilárnej krvi. 

Kyselina močová

Zvýšená hladina kyseliny močovej v krvi môže byť bezpríznaková, ale môže byť spojená s ochorením dna. Jedná sa o poruchu metabolizmu purínov kedy sa kryštáliky kyseliny močovej usadzujú v kĺboch, šľachách, vnútorných orgánoch. V prípade dny je dôležitá úprava jedálnička. Dôležité je znížiť príjem potravín bohatých na puríny, obmedziť alkohol, pri nadváhe alebo obezite znížiť hmotnosť. Chceli by ste vedieť akú máte hodnotu kyseliny močovej ? Hladinu kyseliny močovej vám zmeráme na počkanie z kvapky kapilárnej krvi. 

DNA analýza so zameraním na výživu a pohybovú aktivitu

Analýza je vhodná pre každého, kto by chcel získať informácie ohľadom svojich vrodených dispozícií vo vzťahu k výžive súvisiacich aj so schopnosťou efektívne redukovať hmotnosť - odburávanie a ukladanie tukových zásob, zvýšená potreba sacharidov, zvýšená chuť na sladké, citlivosť k horkej chuti, ktorá môže byť príčinou odmietania niektorých typov zeleniny, fyzická zdatnosť, vytrvalostný a horolezecký gén, zvýšené riziko závislostí. Bližšie informácie nádete tu

Analýza stravovacích návykov

Prostredníctvom e-mailu Vám pošleme formulár so zameraním na Vaše súčasné stravovacie návyky. Formulár je potrebné vyplniť podľa pokynov. Veľmi nám to pomôže v priebehu následnej konzultácie. Na základe vyplneného formulára vyhodnotíme chyby týkajúce sa doterajšieho stravovania a navrhneme vhodné zmeny v oblasti výživy a pohybovej aktivity. Výslednú správu dostanete v písomnej podobe. Získate výživové odporúčania v súlade s Vaším zdravotným stavom.

Vypracovanie podrobného jedálnička na 14 dní

Jedálniček je vypracovaný s garanciou odborníkov v oblasti liečebnej výživy. Obsahuje recepty  zohľadňujúce Váš zdravotný stav, hmotnosť, percento tuku a svalovej hmoty. Jedálniček Vás naučí ako sa správne stravovať z pohľadu množstva a zloženia jednotlivých živín.Pomôže Vám uvedomiť si kde ste robili hlavné chyby v doterajšom stravovaní. Jedálniček je potrebné brať ako inšpiráciu. Spolu s jedálničkom, ktorý vypracujeme v súlade s Vašim zdravotným stavom obdržíte aj súbor odporúčaní z oblasti výživy, ktoré Vám pomôžu pri úspešnej realizácii Vašich cieľov v oblasti zdravého stravovania. 

Fytoterapia tradičnej čínskej medicíny

Fytoterapia využívaná tradičnou čínskou medicínou má tisícročnú tradíciu a je vyhľadávaným pomocníkom aj v súčasnosti. Návrh bylinnej zmesi pre podporu vášho organizmu je odporúčaný na základe podrobnej diagnostiky ktorá zahŕňa otázky týkajúce sa súčasných zdravotných problémov, ale aj prekonaných ochorení, detského veku a pod. Súčasťou je diagnostika jazyka a pulzu. Na základe získaných údajov vám bude navrhnutá vhodná bylinná receptúra buď vo forme odvaru, tabliet, wanov a pod. Bylinné receptúry poskytujeme na základe vzdelania v odbore tradičná čínska medicína v trvaní 4,5 roka ukončeného záverečnou skúškou na TCM Inštitúte v Prahe. Fytoterapia úzko súvisí s výživou s ktorou by sa mali vždy dopĺňať pre maximálny efekt účinkov.

 

Cenník výživového poradenstva

Bioimpedančná analýza zloženia tela 3 €
Biochemické parametre  
Glukóza 2 €
Cholesterol 2 €
Kyselina močová 2 €
Analýza stravovacích návykov 10 €
Vypracovanie podrobného jedálnička na 14 dní 20 €
DNA analýza so zameraním na výživu a pohybovú aktivitu 315 €
Vstupná TČM diagnostika a návrh terapie 10  €
Fytoterapia tradičnej čínskej medicíny podľa aktuálneho cenníka  

 

 

Za účelom prispôsobenia obsahu a reklám, analýzy návštevnosti a poskytovania funkcií sociálnych médií využívame súbory cookies.