logo

Chrumkavé kuracie stehná a zemiaky pečené v rúre

Kuracie stehná - chrumkavá pochúťka...

Chrumkavé kuracie stehná

Použité suroviny

-        Kuracie horné stehná  bez kože  6 – 8 ks

-        Zemiaky 5 - 6 ks

-        Olivový olej

-        Cesnak nakrájaný na plátky – 3 strúčiky

Obaľovacia zmes

-        Strúhanka cca 150 gr

-        Striedka z čerstvého chleba rozmrvená  (1 krajec)

-        Čerstvý nasekaný rozmarín 2 lyžičky

-        Pretlačený cesnak 2 strúčiky

-        Kôra a šťava z jedného citrusu (pomaranč, citrón, limetka. V tomto recepte bol použitý pomaranč, pokiaľ chceme použiť limetku, doporučujem 2 ks)

-        Soľ,  čierne korenie

Postup prípravy

Do misky s kuracími stehnami nalejeme šťavu z citrusu, pridáme cesnak nakrájaný na plátky. Necháme marinovať  30 minút, osušíme a obalíme v strúhankovej zmesi.

Zemiaky pozdĺžne nakrájame, opláchneme vo vode, osušíme, pridáme 2 lyžice olivového oleja, osolíme a obalíme v strúhankovej zmesi.

Kura ani zemiaky nebudú obalené v strúhanke tak, ako sme zvyknutí keď pripravujeme klasický troj-obal. Kúzlo je v tom, že strúhanka vytvorí chrumkavú krustičku ale nie je hlavným aktérom tohto vystúpenia.

Príprava strúhankovej zmesi: zmiešame strúhanku, striedku z čerstvého chleba, rozmarín, pretlačený cesnak, soľ, čierne korenie a kôru z citrusu. Vytvoria sa nám vlhké hrudky ale to vôbec nevadí.

Kura spoločne so zemiakmi dáme na plech, ktorý predtým pomažeme olivovým olejom. Pred pečením postriekame kura aj zemiaky olivovým olejom, môžeme pridať rozmarínové vetvičky a plátky citrusu a pečieme v rúre 40 – 45  minút na 180 C.

 

Autor receptu a foto: Biľová Danka

Poradenské centrum Genovital s.r.o. nájdete na Kúpeľnej 6 v Prešove.  Konzultácie poskytujeme na základe objednávok, preto nás prosím pred plánovaným príchodom kontaktujte vopred.

 

Za účelom prispôsobenia obsahu a reklám, analýzy návštevnosti a poskytovania funkcií sociálnych médií využívame súbory cookies.